Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Mart 2018

15 Tatile Kaç Gün Kaldı, Ara Tatil Ne Zaman?

15 Tatile Kaç Gün Kaldı, Ara Tatil Ne Zaman?
Lütfen, Yazımızı Değerlendirin ve Yorum Yapın...
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (5 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...

Okulların başlaması ardından tüm öğrencilerin merakla beklediği sorulardan biri 15 tatile kaç gün kaldı sorusu sorulmaya ve cevabı şimdiden öğrenilmeye başlandı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan bilgiye göre Sömestr Tatili 19 Ocak 2018 Cuma günü başlamaktadır.

15 Tatil Geri Sayım

-59Gün -21Saat -37Dakika -35Saniye

İlk, orta ve lise öğrencileri tarafından merakla beklenen 15 tatil ne zaman, sömestr ne zaman, 15 tatile kaç gün kaldı gibi sorular ile öğrencilerin sık sık sorduğu bu sorulara cevap vermeye çalıştık. 19 Ocak Cuma günü başlaması planlanan tatil her zaman ki gibi iki hafta sürmesi bekleniyor.

Reklam Alanı

Fakat üniversite de okuyacak öğrencilerin tatillerinin ne zaman başlayacağı ise de okudukları üniversitelerin akademik takvimi göz önünde bulundurularak başlayacağı bilinmektedir. Milli Eğitim tarafından düzenlenen bu akademik takvime sadece ilköğretim ve lise öğrencilerinin dahil olduğu bilinmektedir. 15 tatil başladığı zaman Ocak ayına denk geldiği için kar tatili olarak ad değerlendirilebilir ve tatil yapmak için kış tatilleri arasında bulunan kar tatili yapılabilir.

2018 İkinci Dönem Ne Zaman Başlayacak

Her tatilin bir başlangıcı olduğu gibi de bir bitişi bulunmaktadır. 2017-2018 eğitim öğretim yılında 2.dönem 5 Şubat 2018 Pazartesi günü başlayacaktır. Milyonlarca öğrenci tarafından merakla beklenen sorulara elimizden geldiğince cevap vermeye çalıştık. Bu yıl TEOG sınavı olmayacağını sayın Cumhurbaşkanımız açıkladı. Buna göre TEOG sınavı ile ilgili herhangi bir bilgi de paylaşmanın doğru olmayacağı görüşündeyiz. Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz. İyi dersler.

Bir önceki yazımız olan 2018 Lisans Kaç Gün Kaldı Ne Zaman? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz