Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Aralık 2017

2018 KPSS ÖnLisans Kaç Gün Kaldı Ne Zaman?

2018 KPSS ÖnLisans Kaç Gün Kaldı Ne Zaman?
Lütfen, Yazımızı Değerlendirin ve Yorum Yapın...
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (8 votes, average: 4,38 out of 5)
Loading...
En çok teknoloji ve bilim ağırlıklı makalelerin yer aldığı, bilgi hocası sitesinde aradığınız bilgiye ulaşarak faydalanabilirsiniz.
299Gün 15Saat 55Dakika 35Saniye

2018 Kpss Önlinans sınavı başvuru tarihleri, 2018 kpss önlisans kaç gün kaldı üstte ki sayaç da da belirtildiği gibi 14 Ekim 2018 tarihinde yapılması planlanmaktadır. ÖSYM sınav tarihini tam olarak açıklamamış olsa dahi bu tarih olası ve yüksek ihtimalle olacak gündür. Belirtilen gün dahili dışında farklı bir gün olması durumunda sayfa da bilgilendirme yapılacaktır.

Kpss önlisans sınavı bilindiği gibi iki yıl da bir yapılmaktadır. Son sınav 2016 yılında yapılmıştır. Gelecek sınav ise de 2018 yılında yapılacak. Önlisans kpss başvuru tarihleri ise de 9-25 Ağustos 2018 takvim tarihleri arasında olması beklenmektedir.

Sponsor Reklam

Bu sınava girecek adaylar önlisans yani 2 yıllık bölümlerden mezun olan kişilerin girdiği sınavdır. Bu sınava mezun olmadan önce de girebilirsiniz. Fakat sınav sonuçları ne olursa olsun atanabilmeniz için diplomanızı almanız gerekmektedir.

KPSS Ön Lisans Sınavı Saat Kaçta Başlıyor?

Sınav 09.00’da başlamaktadır.

KPSS Ön Lisans Sınavı Saat Kaçta Bitiyor?

Sınav 11.00’da bitiyor.

KPSS Ön Lisans Sınavı Kaç Saat?

Sınav süresi 120 dakikadır.

Kpss önlisans sınavı ile mezun olunan bölüm üzerinde devlet kadrolarında açılacak olan memur atamalarına tercih yapabilirsiniz. Mezuniyet bölümünüz oldukça önemli olup, mezun olduğunuz bölümler dışında tercih yapamazsınız. Bu sebeple okuduğunuz okul türünde tercih yapacaksınız. Bitirdiğiniz bölüm ne ise o bölüm üzerinde açılmış olan kontenjanları inceleyerek bu kontenjanlardan tercih yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Nisan Ayı Kaç Gün Çeker? 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz