2018 KPSS Ön Lisans Ne Zaman, Kaç Gün Kaldı?


2018 Kpss Önlinans sınavı başvuru tarihleri, 2018 kpss önlisans kaç gün kaldı? Kpss’ye hazırlanan adaylar için kpss önlisans, lisans başvuruları ve başvuru tarihleriyle ilgili detaylar yazımızın devamında… Kpss önlisans sınavı bilindiği gibi iki yıl da bir yapılmaktadır. Son sınav 2016 yılında yapılmıştır. Gelecek sınav ise de 2018 yılında yani bu yıl yapılacaktır.

2018 kpss lisans ve önlisans sınavları ne zaman yapılacak, KPSS Önlisans başvuru tarihleri?

ÖSYM tarafından duyurulan sınav takvimine göre lisans sınavları için başvurular 10 ve 21 Mayıs 2018 tarihlerinde alınacak olup sonuçlar ise 31 Ağustos 2018 tarihinde açıklanacaktır.

Bu sınava girecek adaylar önlisans yani 2 yıllık bölümlerden mezun olan kişilerin girdiği sınavdır. Bu sınava mezun olmadan önce de girebilirsiniz. Fakat sınav sonuçları ne olursa olsun atanabilmeniz için diplomanızı almış olmanız gerekmektedir.

KPSS Ön Lisans Sınavı Saat Kaçta Başlıyor?

Sınav 09.00’da başlamaktadır.

KPSS Ön Lisans Sınavı Saat Kaçta Bitiyor?

Sınav 11.00’da bitiyor.

KPSS Ön Lisans Sınavı Kaç Saat?

Sınav süresi 120 dakika yani 2 saattir.

Kpss önlisans sınavı ile mezun olunan bölüm üzerinde devlet kadrolarında açılacak olan memur atamalarına tercih yapabilirsiniz. Mezuniyet bölümünüz oldukça önemli olup, mezun olduğunuz bölümler dışında tercih yapamazsınız. Bu sebeple okuduğunuz okul türünde tercih yapacaksınız. Bitirdiğiniz bölüm ne ise o bölüm üzerinde açılmış olan kontenjanları inceleyerek bu kontenjanlardan tercih yapabilirsiniz.

Bu Yazıyla Bağlantılı Daha Detaylı ve Güncel Yazımız:

KPSS Ön Lisans, Lisans Başvuru ve Sınav Tarihleri 2018

Sosyal Medyada Paylaş Paylaş Twitter Google+

İlginizi Çekecek Diğer Videolar

Konu hakkında yorumunuzu yazın

2018 KPSS Ön Lisans Ne Zaman, Kaç Gün Kaldı? (1 Yorum)