Antminer S9 Kazançlı mı?


Yükselen trend bitcoin üretimi, Antminer S9 kazançlı mı sorusunu ortaya çıkarıyor. İnternet aleminde bir çok kişinin Çin den getirerek sattığı ve çok ucuz fiyatlara getirerek Türkiye de satışa çıkardığı ürünlerden bahsedeceğiz. Bugünlerde fiyatları 10.000 TL ile 30.000 TL arasında değişmektedir.

Antminer S9 nedir, Nasıl bitcoin üretir?

Kripto para olarak adlandırılan sanal paralar üreten cihazlardır. Bu paralar ise kripto para borsalarında satışa sunulmaktadır. Ürettiğiniz paraları rahatlıkla kripto para borsalarında satışa sunabilir ve de satabilirsiniz. Antminer S9 ise bitcoin üretimini sağlayan cihazlardır. Bitmain firması tarafından üretilen ve Dünya’nın en çok bitcoin üreten cihazı olarak adlandırılıyor.

Antminer S9 ne kadar kazandırıyor?

Üretim miktarı 13,5 Th/s olarak bilinmektedir. Hesaplamak gerekirse 17.02.2018 tarihi itibari ile kazancı aşağıda ki gibidir.

Yukarı da görüldüğü gibi aylık kazancı şuanda maksimum 385 dolar dolaylarındadır. Zorluk derecesi arttığı zaman gelir 331 dolara kadar düşecektir. Dolar 3,80 TL olarak kabul edersek şuanda 1460 TL elektrik gideri hariç kazancı bulunuyor. Elektrik tüketimi ise 1225 W olarak sitesinde belirtilmiş, bu da ortalama 400 TL gibi bir rakama tekabül ediyor. Yani aylık kazancı şuanda 1060 TL. Zorluk derecesi arttığı zaman kazanç daha da düşecek.

Bu ürünü almak istiyor iseniz maksimum vereceğiniz tutar şuanda 10 aylık gelirinin geçmemeli, tabi zorluk derecesini hesaba katmak gerekirse, 7 aylık bedeli diyebiliriz. İnternet de 30.000 TL gibi rakamlara dahi satılıyor. Bulabildiğim en düşük fiyatı 10.000 TL. Garanti ve fatura dersek çoğu firma fatura kesmiyor, ben bir çok firmaya sordum ama bana bir tane kişi dahi fatura kesiyorum diyemedi.

Sosyal Medyada Paylaş Paylaş Twitter Google+

İlginizi Çekecek Diğer Videolar

Konu hakkında yorumunuzu yazın