Azeri Gelinden Mükemmel Çiftetelli – Kesinlikle İzlemeye Değer


Çiftetelli Ancak Bu Kadar Harika Oynanabilirdi Tek Kelimeyle Mükemmel

Azeri gelinden eşi benzeri görülmemiş çiftetelli oyunu. Kardeş ülke Azerbaycan düğünlerine canlı veya internetten az çok denk gelmişsiniz ve izlemişsinizdir. Azerilerin çok sıcak kanlı olduklarını da belirtmeye gerek yok sanırım. Normalde Azeri düğünü deyince akla ilk gelen kendi ülkelerine has azeri oyunu gelir ama bizleri kendilerine yakın gördüklerinden olsa gerek düğünlerinde Türk müziklerini de kullanmaktan çok keyif alırlar.

İşte o Azeri düğünlerinden birinde gelin damat tarafından oynanan ve kayıta alınan özellikle de gelin hanımın sıra dışı performansıyla gerek oyuna gerekse de salona ayrı bir renk kattığı aşikar. Öyle ki gelin hanımın kara üzüm habbesi adlı çiftetelliyle sergilemiş olduğu performans salondaki davetlilerden de tam not almış durumda. Bunu alkışlarıyla tempo tutmalarından ve yüzlerdeki tebessümler anlamak oldukça kolay. Sözü daha fazla uzatmadan sizleri azeri gelin ve çiftetelli videosuyla baş başa bırakıyor hepinize iyi seyirler diliyoruz.

Bu ve benzer diğer birbirinden eğlenceli yöresel oyun videolarını BURAYI tıklayarak sitemiz üzerinden dinleyebilir ve Duygulu Türküler isimli Facebook sayfamızı beğenerek oradan da yeni paylaşılan türkülerimizden anında haberdar olabilirsiniz efendim. Beğendiğiniz oyun havası videolarını sosyal medyada paylaşmanız ve her daim türkülerle kalmanız dileğiyle keyifli dinlemeler ve izlemeler efendim…

Sosyal Medyada Paylaş Paylaş Twitter Google+

Konu hakkında yorumunuzu yazın


error: Content is protected !!
Daha fazla Yöresel Videolar
Tokatlı Gelinin Baba Evine Hüzünlü Vedası…
Tokatlı Gelinin Baba Evine Hüzünlü Vedası…

Oğuz Yılmaz, Musa Eroğlu Nalın Dilber oyun havası sözleri
Diğerlerini Bilmem Amma Bu Gelin Gerçekten Harika Oynamış

Kapat