Bebeklerde Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir?


Gözümüzün nuru bebeklerimizin burun tıkanıklığı problemine çare olacak bebeklerde burun tıkanıklığına evde çözüm, bebeklerde burun tıkanıklığına ne iyi gelir bitkisel, bebeklerde burun tıkanıklığı nasıl geçer, bebeklerde burun tıkanıklığı ve nedenleri konularında önemli bilgiler aktaracağız. Özellikle kış aylarında bebeklerde burun tıkanıklığı daha çok görünür. Bu durumdan annelerde en az bebekler kadar rahatsız olmakta. Evinizde bebeklerinizin tıkanık burnunu temizlemenin bir çok yolu bulunmakta. Biz bu makalemizde bebeklerde burun tıkanıklığına ne iyi gelir konusunu ele aldık.

Bebeğinizin Burnunun Tıkalı Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Henüz 1 yaşına giremeyen bebekler, ağız yoluyla nefes alamazlar. Bebeğiniz, süt emerken bu durumdan oldukça rahatsızlık duyuyorsa kontrol etmelisiniz. Rahatsızlık duyan bebeklerin burun hava yolları tıkanmış olabilir. 

Doktorunuzu Ne Zaman Arayacağınızı İyi Bilmelisiniz

Burun tıkanıklığı çok uzun bir süredir devam etmekteyse mutlaka doktorla görüşmenizde fayda vardır. Aşağıda ki belirtilerin birini bile bebeğinizde görürseniz doktorunuza gitmelisiniz.

• Uzun süreli tıkanıklık

• Yüksek ateş

• Bebeğin nefes alışının çok hızlı olması

Burun Aspiratörü Kullanın

Eczanelerden satın alabileceğiniz, burun aspiratörlerini kullanmanız son derece faydalı olacaktır. Bu aspiratör görselde ki gibi ürünlerden oluşmaktadır. Bebeğinizin hava kanallarını açma konusunda çok etkilidir. Bebeklerde burun tıkanıklığına ne iyi gelir diyorsanız mutlaka aspiratör kullanmanızı öneriyoruz.

Buharlı Banyo Yaptırın

Bebeklerinize buharlı bir banyo yaptırmak, burun hava kanallarını açtıracaktır. Odada buhar sağlamak için kapının altına havlu serebilirsiniz. 5 dakika kadar kaynar suyu açın ve içerisi iyice ısınsın. Ardından suyu bebeğinizin vücudunu yakmayacak şekilde ayarlayın ve 15 dakika kadar duş aldırın. Odada oluşan buharlı havayı 15 dakika teneffüs etmesi burun tıkanıklığına çok etkili bir yöntem olacaktır.

Önemli not: Değerli anneler bu bilgilerin sadece bir tavsiye olduğunu lütfen unutmayın ve bebeğinizin sağlığı ile ilgili hayati önem arz eden durumlarda mutlaka bir uzman hekime baş vurunuz !

Sosyal Medyada Paylaş Paylaş Twitter Google+

İlginizi Çekecek Diğer Videolar

Konu hakkında yorumunuzu yazın