Bebeklerde İshale Ne İyi Gelir? İshale İyi Gelen Yemekler


Annelerin sıkça rastladığı bebeklerde ishal konusunda; bebeklerde ishale ne iyi gelir, bebeklerde ishale iyi gelen yemekler, ishale iyi gelen şeyler, ishale iyi gelen yiyecekler ve besinler ile ilgili oldukça yararlı bilgiler aktaracağız. Bebeklerde ishal durumu, ebeveynlerini oldukça tedirgin edebilmekte. Endişe edilecek hiç bir durumun olmadığını belirterek makalemizi okumalarını tavsiye etmekteyiz. Bizler bu makalemizde bebeklerde ishal nasıl geçer ve bebeklerde ishale ne iyi gelir konularını ele aldık.

Bebeklerde ishale ne iyi gelir? Bebeklerde ishal nasıl geçer?

Bebeklerde İshal Nasıl Geçer: Önce bu konuya değinelim. İşte size tavsiyeler;

Doktorunuzdan Bilgi İsteyin ;

Bebeklerde İshale İyi Gelen Yemekler

Cevabını bulamadığınız sorular için doktorunuzla görüşmek en doğru karar olacaktır. Bebekler çok kırılganlardır. Aşağıda sıralamış olduğumuz maddelerden bir tanesine bile bebeğinizde rastlarsanız doktorunuzla acilen görüşmelisiniz;

• Ateşlenme

• Kusma

• 24 saatten fazla süren ishal

• Bebeğiniz meme emmeyi reddediyorsa 

Annenin Günlük Yediklerine Dikkat Etmesi Gerekmekte ;

Anneler, gün içerisinde neler yeyip içtiğine dikkat etmeli. Çok nadir de olsa, emziren bir annenin sağlıksız beslenmesi bebeklerine rahatsızlık olarak geri dönebilmekte. Bebeğiniz ishal olduysa öncelikle en son ne yediklerinizi bulmanız ve çocuğunuz memeyi bırakana kadar bu ürünleri tüketmemeniz gerekmekte.

Bebeğinize Yedirdiklerinize Dikkat Edin ;

Bebeğinize yeni yeni katı gıdalar vermeye başladıysanız, ishal durumu bundan kaynaklanıyor olabilir. Altı aylıktan küçük bebeklere hiç bir katı yiyecek verilmesi doğru değildir. Bu katı maddeler bebeğinizin bağırsak yolunu bozabilir. Bu konuda doktor tavsiyesi alarakta bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hastalık Belirtilerini İnceleyin ;

Bebeğinizde diğer hastalık belirtilerini aramanızda da fayda olduğunu düşünmekteyiz. Ateşlenme, grip veya kusma gibi rahatsızlıklar ishale neden olmuş olabilir. Bu bakımdan öncelikle yapmanız gereken bebeğinizin hastalık belirtisi gösterebilecek başka bulguların olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Emzirmeyi Arttırın, Bebeğinizi Daha Sık Emzirin;

Bebeğinizi her zamankinden daha fazla emzirmelisiniz. Bebeğinizin ishal veya kusma gibi rahatsızlıklarında süt oranını arttırmanız oldukça önemli bir maddedir. Normalde 3 saatte bir emziriyorsanız artık 2 saatte bir emzirin. Bebeklerde ishale ne iyi gelir ve bebeklerde ishal nasıl geçer sorusuna karşılık olarak en etkili yöntemin emzirmeyi arttırmak olduğunu söyleyebiliriz.

Hastaneye Gidin ;

Bebeğiniz 24 saatin sonunda hala aynı rahatsızlıkları devam ediyorsa mutlaka hastaneye gidip bebeğinizi tedavi ettirmelisiniz. Bu bakımdan rahatsızlığının geçmediğini fark ettiğinizde derhal randevu almanız en doğru karar olacaktır.

Önemli not: Değerli anneler bu bilgilerin sadece bir tavsiye olduğunu lütfen unutmayın ve bebeğinizin sağlığı ile ilgili hayati önem arz eden durumlarda mutlaka bir uzman hekime baş vurunuz!

Sosyal Medyada Paylaş Paylaş Twitter Google+

İlginizi Çekecek Diğer Videolar

Konu hakkında yorumunuzu yazın