Efkarlıyım Bugün Yine Gurbet Elde Akşam Oldu… Öksüz Mustafa


Özellikle Gurbetçiler İçin Gelsin Bu Türkü… Şairin ah gurbet zalim gurbet ağlatırsın adamı dediği gibi bu yanık türkümüzde de gurbetin acı ve soğuk yüzü anlatılıyor anaya, babaya, memlekete, nazlı yare ve sevgiliye duyulan hasret, duyulan özlem dile getiriliyor. Yöresel sanatçılarımızdan Öksüz Mustafa‘nın kendi sazından ve sesinden dinleyeceğimiz bu güzel gurbet türküsünü yazımızın devamında sizlerle paylaştık. Aynı zamanda türkünün sözlerini de sizlerle paylaştık inceleyebilirsiniz efendim. Buna benzer birbirinden güzel diğer türkü ve oyun videolarını sitemizde bulabilir ve yöresel görseller eşliğinde türkü dinlemenin zevkine varabilirsiniz. Yayınlanan türkü ve videolardan anında haberdar olmak için web sitemizi yani burayı takip edebilir ve yeni yayınlanan içeriklerden anında haberdar olabilirsiniz.

Efkarlıyım Bugün Yine Gurbet Elde Akşam Oldu Türkü(Şarkı) Sözü

Efkarlıyım bugün yine, gurbet elde akşam oldu
İçip küstüm kaderime ayrılık oldu
Anam yok ki derdim bilsin, bacım yok göz yaşımı silsin
Kalmışım gurbet ellerde yalnızım şimdi
——–
Bir teselli arıyorum meyhane köşelerinde,
Bağrıma taş basıyorum gurbet ellerde
Anam yok ki derdim bilsin, bacım yok göz yaşımı silsin
Kalmışım gurbet ellerde yalnızım şimdi

Sizlerden ricamız beğendiğiniz türkü videolarını hem sanatçılarımıza destek olmak hem de türkülerimizi ileri ki nesillere taşıyabilmek adına videonun alt kısmında yer alan paylaşım butonlarını kullanarak özellikle sosyal medyada paylaşmanız ve diğer arkadaşlarınızın da dinlemelerine vesile olmanızdır.  Her daim türkülerle kalmanız dileğiyle keyifli dinlemeler efendim…

Diğer yöresel videolar için  BURAYI tıklayabilir ve birbirinden eğlenceli videoları sitemiz üzerinden istediğiniz zaman izleyebilirsiniz.

Diğer Videolar İçin Sayfayı Yukarı Kaydırınız!
Beğendiğiniz videoları paylaşmayı lütfen unutmayınız!

Sosyal Medyada Paylaş Paylaş Twitter Google+

İlginizi Çekecek Diğer Videolar

Konu hakkında yorumunuzu yazın