Efkarlıyım Bugün Yine Gurbet Elde Akşam Oldu… Öksüz Mustafa


Efkarlıyım Bugün Yine Gurbet Elde Akşam Oldu… Anam Yok ki Derdim Bilsin türküsü dinle, türkü videosu izle.

Özellikle Gurbetçiler İçin Gelsin Bu Türkü… Şairin ah gurbet zalim gurbet ağlatırsın adamı dediği gibi bu yanık türkümüzde de gurbetin acı ve soğuk yüzü anlatılıyor anaya, babaya, memlekete, nazlı yare ve sevgiliye duyulan hasret, duyulan özlem dile getiriliyor.

Yöresel sanatçılarımızdan Öksüz Mustafa‘nın kendi sazından ve sesinden dinleyeceğimiz bu güzel gurbet türküsünü yazımızın devamında sizlerle paylaştık. Aynı zamanda türkünün sözlerini de sizlerle paylaştık inceleyebilirsiniz efendim. Buna benzer birbirinden güzel diğer türkü ve oyun videolarını sitemizde bulabilir ve yöresel görseller eşliğinde türkü dinlemenin zevkine varabilirsiniz. Yayınlanan türkü ve videolardan anında haberdar olmak için web sitemizi yani burayı takip edebilir ve yeni yayınlanan içeriklerden anında haberdar olabilirsiniz.

Efkarlıyım Bugün Yine Gurbet Elde Akşam Oldu Türkü Sözü…Ceylan Anam Yok ki Şarkı Sözü

Efkarlıyım bugün yine, gurbet elde akşam oldu
İçip küstüm kaderime ayrılık oldu
Anam yok ki derdim bilsin, bacım yok göz yaşımı silsin
Kalmışım gurbet ellerde yalnızım şimdi
——–
Bir teselli arıyorum meyhane köşelerinde,
Bağrıma taş basıyorum gurbet ellerde
Anam yok ki derdim bilsin, bacım yok göz yaşımı silsin
Kalmışım gurbet ellerde yalnızım şimdi

Bu türküye benzer diğer birbirinden nadide duygulu türküleri web sitemizde bulabilir ve Duygulu Türküler isimli Facebook sayfamızı beğenerek oradan da yeni paylaşılan türkülerimizden anında haberdar olabilirsiniz efendim. Beğendiğiniz türkü videolarını sosyal medyada paylaşmanız ve her daim türkülerle kalmanız dileğiyle keyifli dinlemeler ve izlemeler efendim…

Sosyal Medyada Paylaş Paylaş Twitter Google+

Etiketler: , , , , , ,

Konu hakkında yorumunuzu yazın