Elma Diyeti Faydaları


Elma Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Diyetler hayatımızın bir parçası haline geldi, öyle ki diyet yapmadan sağlıklı yaşamdan bahsetmek olanaksız hale geldi, bunda sağlıksız ve hormonlu besinlerin etkisi olmakla beraber, rahatına düşkün modern insanın hareketsiz yaşam stili de sağlığın bozulmasına ve ömrün kısalmasına yol açan bir çok faktörlerden sadece ikisidir. Uygun diyet herkesçe aranır, ancak birine iyi gelen bir diyet başka bir bünyeye iyi gelmeyebilir. Ama bazı diyetler var ki ortak olarak her bünyeye iyi gelmektedir bu diyetlerin başında da elma diyeti geliyor. Nedir bu Elma Diyeti…

Elma diyeti güzellik ve sağlık için uygulanan ve daha çok kilo verdirme amaçlı bir diyet programıdır, Kilo vermek için iyi bilinen bir yöntem elma diyetidir. Ama bu özel diyet nasıl işler? Sevgili okurlar sizler için Elma diyeti nedir ne değildir araştırmaya karar verdik. Elma diyeti yapanların deneyimi sayesinde şöyle bir sonuç ortaya çıkmıştır, elmaların diğer diyet haplarına göre kilo vermede 5 kat daha etkili oldukları bulunmuştur. Nedeni basitçe elmaların iyi bir iştah kesici olmalarıdır. Konu yine dönüp dolaşıp az yemeye geliyor ama bu kez elma ile mideyi doldurarak iştah kesiliyor. İrade ile mide boş bırakılmıyor. Bu da tabi bir rahatlık. Çoğu zaman, bu diyete katılan insanlar diğerlerine göre 200 kalori daha az tüketir. Bu, içerdiği lif nedeniyle olur. Bunlar sindirim sisteminde diğer besinlerden daha uzun sürede sindirilir. Bu da mide bağırsak yolunun şişmesine neden olur ve daha uzun süre doymuş hissedersiniz. Çoğunlukla bu diyet formu da elma suyu diyetiyle birleştirilir.

Elma diyeti nasıl Etki Eder?

Elma Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

 Temel olarak, elma diyeti sadece elma yemeyle ilgili değildir. Diyet sırasında gün boyunca 3-5 elma yenir. Bu genellikle her yemekten önce olur. Bu toklukta bir artışa neden olur ve hatta yemeklerin yerini alabilir. Yani amaç daha az yağlı yemekler ve kızartmalardır.

Elma Diyeti Yapacaklara Öneriler:

Kahvaltıdan önce bir- iki elma yiyin

2 elmayı öğle yemeğinden önce yiyin.

Hafif akşam yemeği öncesinde bir elma yiyin, mideyi tam doldurmayın yemekten sonra da bir elma yiyin.

 Elma Diyetinin Faydaları

 Temel olarak, bu diyet formu her insan için uygundur. Buna ek olarak, çok ucuzdur çünkü düşük karbonhidrat diyeti gibi önemli bir diyet değişikliği gerekmez. Bununla birlikte, bu tür bir diyetle, sadece fast food ya da sağlıksız yiyeceklerden kurtulma şansınız var. Vücut sindirim sistemini şoka uğratan ve yaşlandıran fast food ve sağlıksız besinlerden kurtulmak için elma yiyin. Mümkün olduğunca az karbonhidrat yemelisiniz çünkü elmalar zaten çok şeker içerir. Bir başka avantaj, elmanın birçok vitamin içermesidir. Bazı insanlar, ptorein diyeti ile elma diyetini beraber yapıyor. Böylece protein diyetindeki karbonhidrat eksiğini elma ile kapatıyorlar. Daha sağlıklı bir diyet elde etmiş oluyorlar. Sorun şu ki çoğu insan bu tür diyetleri kalıcı olarak yapmak istemiyor. Elma diyeti deneyimi elma diyetine olan ilgiyi azaltabilir, ancak diyet sonrası genellikle yo-yo etkisi ortaya çıkar. Bu, ağırlığın tekrar arttırıldığı yani kiloların tekrar geri alındığı anlamına gelir. Ayrıca, vücut önemli besinlerden yoksundur, bu yüzden uygun diyet takviyelerinin alınması tavsiye edilir. Pirinç diyetinde çok benzer bir problem oluşur. Burada her zaman vücudunu dinlemeli ve ihtiyacı olan besinleri yemelisiniz. Bir şeyi canınız çok çektiyse, onu yediğinizde aşırıya kaçmazsanız Vücut onu hazmedecektir.

 Elma Diyeti Kilo verdirir mi?

 Elma diyetini uzun süreli yaparak kilo vermeyen, dünya üzerinde tek bir insan bile yok. Hatta insülin direnci ya da leptin direnci olsa bile… Ama onlar da işi epey abartmışlardır. Her gün elmadan başka bir şey yemeden 1-2 ay boyunca bu diyete devam etmek; vücutta ciddi protein eksikliğine, damarlarda sıvının serbet kalmasına yani ödeme kadar giden ve hastalananlar da vardır. Ayrıca şeker hastaları sakın ola ki elma diyeti yapmasınlar. Diyet öncesi bir doktora görünmek ve danışmak daima ayaklarınızı sağlam basmanız için gerekli…

 Sağlıklı Yaşamlar dileriz.

Sosyal Medyada Paylaş Paylaş Twitter Google+

İlginizi Çekecek Diğer Videolar

Konu hakkında yorumunuzu yazın