Facebook Bilgileriniz Çalınabilir!


Geçtiğimiz yıllardan bu yana sistemde oluşan açıklıklar neden ile gündemden düşmeyen Facebook şirketi büyük bir karar aldı ve yaklaşık olarak 200 adet farklı uygulamayı askıya aldı. Facebook bildiğiniz gibi ülkemizin en büyük sosyal medya platformları arasında geliyor. Daha sonra ortaya çıkan İnstagram gibi uygulamaların çok üstünde yer alan büyük platform, bugünlerde hesap çalınması sorunları ile karşı karşıya.

Neredeyse insanların tamamının kullandığı bu uygulama kısa bir süre önce bir uygulama vasıtası ile insanların hesaplarının çalındığı ortaya çıkmıştı. Facebook hesaplarınız çalınabilir! Bu konuda dikkatli olmanız gerekiyor. Şirket kurucusu kısa bir zaman önce hesapların çalındığı hakkında açıklamalar yapmıştı.

Facebook Hesaplarınızı Çalan Uygulama!

Hesap çalınma işlemlerinden bir hayli sorun yaşayan Facebook, artık daha güvenli bir sisteme geçiş yapmaya hazırlanıyor. Hazırlanan yeni güvenlik paketinde 3 farklı adımda kullanıcıların kendilerini doğrulaması gerekiyor. Bu doğrulama işleminin kısa bir süre sonra uygulamaya geçileceği de gelen bilgiler arasında. Aldığı birçok önleme rağmen hesap çalınması durumlarını önleyemeyen Facebook bugünden sonra dava güvenilir olmak amacı ile birçok uygulamayı askıya aldı. Geçtiğimiz günlerde belirlenemeyen bir uygulama insanların hesaplarını çalıyordu. Facebook insanların güvenini kaybetmeye devam ederken bugün yaptığı açıklamalar neticesinde 200’ün üzerinde uygulamayı incelemek için askıya aldı. Askıya alınan uygulamaların incelenme süreçlerinin ne kadar olacağı hakkında belirli bir açıklama yapılmazken, kısa süre içerisinde incelemelerin yapılacağı açıklandı. Şu anda hangi uygulamaların incelendiği henüz açıklanmadı. Bu uygulamalar üzerinde yapılan incelemeler neticesinde hangi uygulamanın sürekli olarak askıya alınacağı belli değil. Facebook hesaplarınız çalınma riski hala taşımakta. Ancak güvenilirliği şimdiden insanlar tarafından tartışılan

Facebook ilerleyen günlerde belirli bir önlem almazsa kullanıcılarını kaybetme riski taşıyor. Sizin de Facebook hesaplarınızın çalınma riski olduğunu biliyor muydunuz? Facebook üzerinde kullandığınız uygulamalara dikkat etmeniz hesabınızın güvenliği için çok önemlidir. Ayrıca hesapları çalan uygulamaların bulunduğu takdirde uygulamalar üzerinde yasal işlem başlatılacak. Sistemden de uzaklaştırılacak uygulamaları artık kullanamayacaksınız. Facebook’un kurucusu sorunlar hakkında insanlara devamlı olarak açıklama yapmanın da sözünü verdi.

Siz hesap çalınma durumları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sosyal Medyada Paylaş Paylaş Twitter Google+

İlginizi Çekecek Diğer Videolar

Konu hakkında yorumunuzu yazın