Günümüzde pek çok insan günlük hayatın getirilerine daha rahat göğüs gerebilmek için ya da planlarını daha hızlı uygulamaya sokabilmek için bankaların kredi fırsatlarına başvuru gerçekleştirmektedir. Böylece de bankalardan aldıkları krediler sayesine insanlar herhangi bir alanda ihtiyaç duydukları nakit gereksinimlerini karşılayabilir ya da tatil planlarını bir an evvel uygulamaya sokabilirler. Ama herkesin de bildiği gibi yaşamakta olduğumuz bu günlerde pek çok insanın hayatını oldukça fazla bir şekilde etkileyen Korona Virüs pandemisi borçluları da epeyce zorlamaktaydı. Yazımızın devamında eğer İş Bankası müşterisi iseniz nasıl borç erteleyeceğinizi anlatacağım. Keyifli okumalar!

Pandemi Sürecinde Borç Erteleme

Dünya genelinde yayılmakta olan ve henüz tam bir çaresi bulunmayan bu salgından ötürü bankalar ekonomiler ve müşteriler üzerine yardımcı olabilmek adına destek paketlerini açıkladılar. Türkiye Cumhuriyeti İş Bankası da bu destek paketlerinin sahiplerinden sadece biridir ve müşterilerin ihtiyaç görmeleri halinde onlara borç erteleme konusunda kolaylık sağlama yoluna gideceklerini açıklamıştır. Türkiye Cumhuriyeti İş Bankası tarafından yapılmış olan açıklamaya göre müşterisi olan kimselerin ihtiyaç duymaları ya da talep etmeleri gibi durumlarda ihtiyaç kredileri, ek hesap borç ödemeleri ve bunların yanında kredi kartı borç ödemeleri hiçbir ek şart olmaksızın ve aranmaksızın üç aya kadar süre ile ertelenebilecektir. Bu açıklamanın ardından Türkiye Cumhuriyeti İş Bankası müşterisi olup bankaya borçlu durumda olan kimseler bu borçlarını erteleyebilecekler.

Türkiye Cumhuriyeti İş Bankası Kredi Borç Öteleme İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Türkiye Cumhuriyeti İş Bankası müşterilerinin hayat henüz normal seyrinde devam ederken ve herhangi bir şekilde bir salgın tehdidi dünyayı sarsmıyorken aldıkları kredileri bu virüs nedeniyle ödemelerinde zorlanmalarından ötürü bankanın aldığı karar neticesinde müşteriler borçlarını üç aya kadar erteleme şansına sahipler. Türkiye Cumhuriyeti İş Bankası müşterilerinin bankanın herhangi bir iletişim kanalı yolu ile banka yetkililerine ulaşarak talep etmeleri halinde kredi borç ödemelerini herhangi bir şart ya da ön koşul aranmaksızın üç ay süreyle erteleme şansı bulunuyor. Bu da müşterilere büyük kolaylık sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Ziraat Bankası Hesabı Nasıl Açılır ?

Bir banka hesabı sahibi olmak insanlar için pek çok nedenden dolayı oldukça…

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Direkt Bağlanma

Müşteri hizmetleri, bankacılık işlemleri sırasında yaşadığımız sorunları çözmek için yardım aldığımız çalışanlar…

İş Bankası Banka Kartı Nasıl Alınır ?

Günümüzde her insan artık mali giderlerini daha rahat karşılayabilmek ve kendi finans…