Konut Kredisinde İndirim Yapan, İndirime Giren bankalar 2018


Konut Kredisinde Faiz İndirimi Yapan, Faiz İndirime Giden Özel ve Devlet bankaları 2018

Konut satıcılarının ve ev alacakların merakla beklediği bankaların faiz indirim haberi geçtiğimiz gün Geçtiğimiz günlerde başbakan Binali Yıldırım’dan geldi.  Yıldırım’ın bankaların konut sektörünü canlandırmak ve stokları eritmek için kampanya başlatacağını açıklamasının ardından ilk hamle iki kamu bankasından geldi. Peki Hangi Bankalar Konut Kredilerinde Faiz İndirimine Girdi? Önce Ziraat Bankası, 500 bin liraya kadar olan konut kredilerinde faiz oranını yüzde 0.98’e çektiğini duyurdu. Ziraat Bankası’nın ardından Halkbankası da faizleri yüzde 0.98’a çektiğini açıkladı. Kamu bankaların ardından özel banka olan Şekerbank da indirim yapanlar kervanına katılarak 500 bin TL’ye kadar olan konut kredilerinde 60 aya kadar olan vadelerde aylık faiz oranını yüzde 0,98’e düşürdü.

Konut Kredilerinde Faiz İndirimi Yapan Kamu Bankaları

Geçtiğimiz günlerde Başbakan Binali Yıldırım’ın geçtiğimiz günlerde bankaların konut sektörünü canlandırmak ve konut stoklarını eritmek için kampanya başlatacağını açıklamasının ardından ilk hamle Ziraat Bankası’ndan geldi. Ziraat Bankası ortalama yüzde 1.23 seviyelerinde seyreden konut kredi faiz oranlarını 500 bin liraya kadar olan konut kredilerinde faiz oranını yüzde 0.98’e çektiğini açıkladı.

Ziraat Bankası’nın konut kredisi faiz indirimi haberinin hemen ardından Halkbank’tan bir hamle geldi.

Halkbank, 10 yıl vadeye ve 500 bin TL’ye  kadar olan konut kredilerinde faiz oranını yüzde 0.98’e çektiğini açıkladı.

Konut Kredisinde Faiz İndirimi Yapan, Faiz İndirime Giren Özel ve Devlet bankaları 2018

Konut kredilerinde faiz oranını aylık yüzde 0,98 olarak belirlemek suretiyle indirime gittiklerini belirten Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, “Her aile bir ev sahibi olsun istiyoruz, müşterilerimize kolaylaştırıcı çözümler sunmayı aynı zamanda sosyal sorumluluk anlayışımızın bir gereği olarak görüyoruz” dedi.

Konut Kredilerinde Faiz İndirimi Yapan İşte O Özel Banka

Aynı günün akşam saatlerinde sevindirici bir faiz indirim haberi de Şekerbank’tan geldi.

Şekerbank da yine diğer 2 kamu bankaları gibi , 500 bin TL’ye kadar olan konut kredilerinde 60 aya kadar olan vadelerde aylık faiz oranını yüzde 0,98’e düşürdüğü açıkladı.

Şekerbank’tan yapılan açıklamaya göre, 60 aya varan vadelerde uygulanacak indirimle banka ilk defa konut kredisi kullanacak olan bireylere 500 bin TL’ye kadar olan konut kredisi taleplerinde faiz oranlarını yüzde 0,98’e çektikleri belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Şekerbank Genel Müdürü Servet Taze, ekonominin inişli çıkışlı her döneminde lokomotif sektörlerin başında gelen konut sektöründe yaşanacak canlılığın tüm faaliyet alanlarını pozitif yönde etkileyecek potansiyele sahip olduğunu belirtti.

Bankaların konut kredilerinde gittikleri faiz indirimi haberinin ardından özellikle ev alacaklar adına çok sevindiğimizi belirterek inşallah herkesin 1 tane de olsa gelecekte yaşayacakları sıcak yuvaları olmasını yüce mevladan diliyoruz ve aileleriyle birlikte mutlu yaşamlar diliyoruz.

Sosyal Medyada Paylaş Paylaş Twitter Google+

İlginizi Çekecek Diğer Videolar

Konu hakkında yorumunuzu yazın