KPSS Ön Lisans, Lisans Başvuru ve Sınav Tarihleri 2018


Devlet kurumunda kamu personeli yani memur olarak görev yapmak isteyen ve Kpss’ye hazırlanan adaylar için kpss önlisans, lisans başvuruları ve başvuru tarihleriyle ilgili detayları yazımızın devamında açıklayacağız. 2018 Kamu Personeli Seçme ve Yerleştirme Sınavı (KPSS)na girecek adayların merak ettiği sınava başvuru ve sınavın yapılacağı tarih nihayet belli oldu. Yazımızın devamında Kamu Personeli Seçme Sınavı başvuru tarihleri ve başvuruların nasıl yapılacağına dair detaylı bilgilerin yanı sıra kpss önlisans ve lisans başvuru ve sınav tarihleri hakkında bilgileri de sizlerle paylaşacağız.
ÖSYM, KPSS sınav takvimi ve başvuru işlemleriyle ilgili duyuruyu kendi resmi web sitesi aracılığıyla adaylara bildirdi. ÖSYM başkanlığınca yapılan açıklamaya göre, duyuruda KPSS başvuru tarihleri ve başvuruların nasıl yapılacağı ile ilgili önemli bilgiler yer alıyor. Peki neymiş bu bilgiler? Şimdi dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan KPSS’ye katılacak adayları yakından ilgilendiren KPSS lisans ve önlisans sınavları ile ilgili bu önemli bilgilerin detaylarına değinelim.

2018 Kpss Lisans Başvuru Tarihleri Ne Zaman, Kpss Lisans Sınavı Hangi Tarihte Yapılacak?

 ÖSYM tarafından duyurulan sınav takvimine göre lisans sınavları için başvurular 10 ve 21 Mayıs 2018 tarihlerinde alınacak olup sonuçlar ise 31 Ağustos 2018 tarihinde açıklanacaktır.
Kpss lisans sınavı ise 22 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleştirilecek.

Yine ÖSYM tarafından yayımlanan bilgilere göre;

  • Kpss Lisans (Alan Bilgisi) birinci gün 28 Temmuz,
  • Kpss Lisans (Alan Bilgisi) ikinci gün 29 Temmuz,
  • KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) oturumu ise 5 Ağustos’ta düzenlenecektir.

2018 KPSS Ön Lisans Sınavı Ne Zaman Yapılacak, KPSS Önlisans Tarihleri

KPSS Ön Lisans, Lisans Başvuru ve Sınav Tarihleri Ne Zaman 2018

Yüksek öğretim kurumlarının, 2 yıllık bölümlerinden mezun olan memur adayları 2018 KPSS başvuru işlemlerini 28 Ağustos 2018 tarihinde yapacaklar ve yaklaşık iki hafta sürecek olan başvurular 12 Eylül 2018 tarihinde sona erecek.

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Ön Lisans ise 4 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirilecek.

 

2018 KPSS Başvurusu Nasıl ve Nereden Yapılacak?

KPSS Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru için adayların başvuru merkezine bizzat gitmeleri gerekmektedir. Kpss adaylarının başvuruları, sınav başvuru merkezleri tarafından resmi mesai günleri ve resmi mesai saatleri arasında alınacaktır.

2018 KPSS başvuru merkezlerinin adresleri, başvuru tarihleri içerisinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinde yer alacaktır.

KPSS Lisans ve Önlisans Sınav Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Adaylar başvuru işlemi için sınav başvuru merkezlerine giderken aşağıdaki belgeleri yanlarında bulunduracaklardır.

İşte başvuru için gerekli belgeler;

  • Doğru ve eksiksiz olarak doldurulmuş Aday Başvuru Formu
  • Nüfus cüzdanı – Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi devam eden pasaport nüfus cüzdanları. Not: Geçerlilik süresi bitmiş pasaportlar başvuru için kabul edilmeyecektir. Başvuruda ayrıca adayların kimlik belgesinin aslını yanında bulundurmaları gerekmektedir.
  • ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine (ais) ilk kez kayıt olacak adaylar ile ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde(ais) kayıtlı olan adaylardan eğitim bilgilerinde eksiklik veya değişiklik olanların diploma veya öğrenim durumunu gösterir resmî belgelerinin onaylı bir örneği talep edilecektir.

Yukarıda açıklanan durumdan farklı olarak bireysel olarak internet aracılığıyla başvuru hakkı olan adaylar, başvuru süresi içinde ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemine (https://ais.osym.gov.tr) T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak başvurularını buradaki açıklamalar doğrultusunda yapacaklar ve sınav ücretini gerekli birime yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır.

İnternet aracılığıyla yapılan bireysel başvuru süresi, başvuru süresinin son günü, saat 23.59’da sona erecektir.

Sosyal Medyada Paylaş Paylaş Twitter Google+

İlginizi Çekecek Diğer Videolar

Konu hakkında yorumunuzu yazın