2018 Lisans Kaç Gün Kaldı Ne Zaman?


Her yıl binlerce adayın ter akıttığı lisans kpss geri sayım başladı. Buna göre 2018 lisans kpss tarihleri açıklandı. Sınava girecek olan adaylar ilk olarak başvuru 2018 Mart ayında KPSS ilk bölüm sınavı başvuruları yapılacak. Lisans bölümü mezunu olan tüm adayların gireceği bu sınavda, alan sınavına giremeyen bir çok bölüm mezunları için tek sınav olacağı için ilk sınava girdikten sonra rahat bir nefes alacaklar.

Fakat ÖSYM tarafından açıklanan bilgilere göre KPSS ilk bölüm sınavı 20 Mayıs 2018 tarihinde yapılacak. Bu sınava girecek olan adaylar için ön eleme yani kpss sınavı ile alan kurumlara personel alınacak.

Başvurular ise Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Kurumunun belirlediği merkezlerde yapılacaktır. Bu başvurular ise sanal ortamda (https://www.osym.gov.tr) adresinden yapılacak duyuru sonucu başlayacaktır. Başvuru süreci herhangi bir aksilik olmaması durumunda uzatılmayacaktır.

Adaylar İnternet başvurusunu yaparken, girecekleri oturum ücretlerini önceden yatırmış olmaları gerekmektedir. İnternet üzerinden bireysel olarak başvuru yapacak adayların onay kodunu girerek başvurularını tamamlamaları gerekiyor. Bu başvuru işlemlerinin sonucunda “Başvuru işlemi başarıyla tamamlandı.” açıklaması ile birlikten başvuru ekranında yazdırılabilecek bir döküman olacaktır. Bu belge yazdırılarak saklanmalıdır. İlerde oluşabilecek herhangi bir karışıklık veya sizi bilgilendirme açısından önemli bir evraktır.

Tüm sınavlara ve önemli günlere kaç gün kaldığı hakkında bilgi alabilmen için https://www.bilgihocasi.com/kac-gun sayfamızı ziyaret edin.

Sosyal Medyada Paylaş Paylaş Twitter Google+

İlginizi Çekecek Diğer Videolar

Konu hakkında yorumunuzu yazın