Nüfus Kaydı Örneği Nereden Alınır?


Bugün kü nüfus kaydı örneği başlıklı yazımızda nüfus kaydı örneği nereden alınır bu işlemde kullanılan nüfus kaydı örneği nereden ve nasıl alınır, ücretli midir, nüfus kayıt örneği ile vukuatlı nüfus kayıt örneği arasında fark var mıdır? bu konular hakkında detaylı bilgiler vereceğiz…

İlk önce bir soruya açıklık getirelim. Nüfus kaydı örneği ile vukuatlı nüfus kaydı örneği arasında bir fark yoktur. İkisi de aynı belgeyi nitelemektedir. Bu sebeple bu belgeler den herhangi biri istenmesi durumunda aynı belgeden bahsedildiğini anlamanız gerekecektir.

Nüfus kaydı örneği almak için bulunduğunuz bölgeye en yakın İl yada İlçe nüfus müdürlüklerine giderek, üzerinden vatandaşlık numarası yazan kimlik belgeniz ile talep edebilirsiniz. Normal de kısa zaman önceye kadar nüfus kaydı örneği E-Devlet üzerinden talep edilebilmekte idi, fakat bunu kötüye kullanan bazı vatandaşlarımız sayesinde bu işlem kaldırılmıştır.

İşlem yapmak için bu devlet dairelerinden birine gittiğiniz zaman güvenlik birimlerine veya müracaat bölümüne başvurarak nerede işlem yapacağınızı öğrenebilirsiniz. Bu işlem sadece birkaç dakika sürebilmekte olup, kısa sürede bu belgeyi alabilirsiniz.

Bu belge hangi işlemlerde kullanılmak üzere istenmektedir?

Nüfus kayıt örneğini;
Bakanlık,
Dış temsilcilikler,
Asker alma işlemleri için Milli Savunma Bakanlığı,
Adli makamlar,
Adli işlemlerle sınırlı olmak üzere kolluk kuruluşları,
Evlenme işlemleri için evlendirme işlemini yapmaya yetkili olanlar,
Ölüm işlemleri için resmi sağlık kuruluşları,
Kaydın sahipleri veya bunların eşleri ile ana, baba, vasi, alt ve üst soyları ya da bu kişilere ait vekillik belgesini ibraz edenler,

Nüfus Kayıt Örneği ücreti ne kadar?

Nüfus Kayıt Örneği için sizden herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Diğer Benzer Yazımız Olan;

2018 Yeni Kimlik Ücretleri Ne Kadar?

Başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Paylaş Twitter Google+

İlginizi Çekecek Diğer Videolar

Konu hakkında yorumunuzu yazın