Bazen “rockandroll” olarak da bilinen rock müzik, 1950’lerde Amerika ve Avrupa’da popüler hale gelen bir müzik tarzıdır. Öncelikle Chuck Berry ve Little Richard gibi Afrika kökenli Amerikalı sanatçılar tarafından gitar, davul ve güçlü vokallere odaklanan ritim ve blues müziği gibi daha eski müzik tarzlarına dayanmaktadır. Rock müziğin uzun, hikayelerle dolu geçmişi, onu birçok kişi tarafından sevilen çok yönlü bir müzik tarzı haline getirdi.Rock müzik hayranlarındansan, web sitemizde yer alan listelere gözat ve Rockindir ya da Rock dinle gibibölümlerde aradığını bulabilirsin.İndirdiğin Rock türü şarkıları defalarca dinleyebilirsin.

Rock Müziğin Tarihi

Rock’ın ilk günlerinde en eski ve en ünlü sanatçılardan biri, düşündürücü dansı ve güçlü müziği ile dünyayı şok eden Elvis Presley’di. Anında bir fenomen haline geldi ve önümüzdeki on yıllar boyunca diğer birçok sanatçının yolunu açtı. 1960’larda Beatles, ritim ve blues şarkılarından ve Cliff Richard gibi diğer erken dönem İngiliz rock sanatçılarının çalışmalarından ilham alan, oldukça başarılı ve popüler bir başka rock müzik grubuydu.

Yıllar geçtikçe, rock müziği çok çeşitli tarzlara ayrıldı. 1960’larda Bob Dylan tarafından popüler hale getirilen folk rock’ta genellikle akustik gitarlar ve çoğu savaş karşıtı duygulara sahip sosyal açıdan bilinçli şarkı sözleri yer aldı. Sitemizde yer alan birbirinden farklı Rock şarkılarını sürekli dinlemek istersen telefonuna ücretsiz Rock indir ve internetsiz Rockdinle.

Rock ayrıca, aşırı gitar sesi ve ağır bozulma içeren ağır metal gibi diğer müzik formlarının da yolunu açmıştır. Heavy metal olarak sınıflandırılabilecek en eski gruplardan bazıları LedZeppelin ve Black Sabbath’tır. Her iki grup da 1970’lerin ortalarında başladı. Ağır müzikleri Metallica ve Megadeth gibi diğer heavy metal gruplarının yolunu açtı.

Günümüzde Rock Müzik

Bugün, “rock müzik” terimi, yumuşak poptan ağır metale kadar her şey dahil olmak üzere çok çeşitli müzik formlarına atıfta bulunmak için kullanılmaktadır. Ad, esasen R&B, country veya klasik gibi başka bir kategoriye otomatik olarak sığmayan herhangi bir müzik stili için varsayılan bir terim haline geldi. Form, Elvis Presley günlerinden bu yana önemli ölçüde değişti, ancak terim, Nirvana veya Pearl Jam gibi daha yeni gruplara atıfta bulunabilecekleri kadar kolay bir şekilde şarkılarına atıfta bulunabilir.

Rock’ta en yaygın olarak kullanılan üç adet enstrüman vardır: kurşun sesi genellikle bir elektro gitardan gelir.Ardından müziğin ritmi ve ritmi bir bas gitar sesiyle zenginleştiriliyor; rock müziğin son ana parçası davuldur. Davullar genellikle trampet, bas davul, binici ziller ve hi-hat dahil olmak üzere tam bir davul seti olarak çalınır. Hangi Rock şarkısınıdinlemek istiyorsan arama motoruna şarkının adını yaz.Ücretsiz Rock dinle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Yalnız Bilişim ve Teknoloji

Yalnız Bilişim ve Teknoloji, işletmenizin web varlığı için gereksinim duyduğu hızlı, güvenli…

Testnet, Devnet ve Mainnet Nedir?

Blok zinciri ağları önemli ölçüde farklılık gösterse de çoğu, deney ve geliştirme için bir test ağı ve/veya devnet ile birlikte canlı bir ana ağ …

Profesyonel Teknoloji Haberleri

Teknoloji, hayatımızın her alanında karşımıza çıkmaya devam ediyor. Sağlık, eğitim ve ulaşım…

Antalya’da, eşi terk edince evini yakıp komşusunu bıçakladı

Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı Aşağı Işıklar Mahallesi Mücevhir Sokak’taki prefabrik evde kiracı olarak ikamet etmekte olan Fatih K …