Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Mart 2018

Sanal Bilgisayar Nasıl Kurulur?

Sanal Bilgisayar Nasıl Kurulur?
Lütfen, Yazımızı Değerlendirin ve Yorum Yapın...
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...

Sanal bilgisayar nasıl kurulur konusuna geçmeden önce sanal bilgisayar nedir öğrenmek gerekir. Kısaca sanal bilgisayar hali hazırda kullandığınız bilgisayar içinde yazılımsal olarak oluşturulmuş, alanı, ram ve diğer özellikleri sizler tarafından sayısal olarak belirlenmiş bir bilgisayardır.

Bilgisayar kullanıcıları eskiden birden fazla işletim sistemi kullanmak için harddisk’i bir kaç parçaya bölerek ilk açılış da kullanmak istediği işletim sistemini seçiyor ve geçiş yapıyordu. Ama artık gelişen programlar sayesinde masaüstü üzerinden hızlı geçiş yaparak farklı işletim sistemlerini rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

VMware nedir?

Bir sanal bilgisayar yazılımıdır. Bu yazılım sayesinde birden fazla sanal bilgisayara kısa süre içerisinde sahip olabilirsiniz. Hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz, bu ise size enerji tasarrufu, mekan veya alan tasarrufu, yedekleme kolaylığı, aynı anda birden fazla işletim sistemi kullanımı, farklı sistemleri öğrenme ve test etme, en önemlisi ise virüs içerdiğini düşündüğünüz herhangi bir yazılımı burada test etme imkanı sağlamaktadır.

Reklam Alanı

VMware nasıl kurulur?

İlk olarak bu uygulamayı https://goo.gl/fxXqLz adresinden indiriyoruz. Daha sonra kurulum önergelerini izleyerek sistemi kuruyoruz. Kurulum oldukça kolay ve herkesin yapabileceği bir kolaylık derecesine sahiptir. Aşağıda sizler için video hazırladık, videoyu da izleyerek kurulumunu yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan JAVA Örüntü Bulma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz