Sigorta İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?


İşe girişte istenilen sigorta giriş evrakları nelerdir ve bunlar ile ilgili bilgileri konu alan makalemizde detaylı bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz. Gelelim işin aslına sigorta evrakları nasıl toplanır konulu makaleleri sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Sigorta başlangıcı için neler gerekir? Tüm bu konuları makalede bulabileceksiniz. SGK ile alakalı neler yapmalısınız sizlere tek tek anlatacağız. SGK için gerekli evraklar:

SGK sorgulama programından priminizin yatıp yatmadığını ve kaç gün priminiz kaldığını da anlayabilirsiniz. Priminizin ne kadar ücret üzerinden yatırıldığını da bu şekilde SGK sorgulamadan öğrenebilirsiniz. Şifresiz olarak yapabileceğiniz bir işlem olmakta. SGK sorgulamak için ise artık E-Devlet sisteminden giriş sağlayabilirsiniz.

Sigorta Giriş Evrakları

Diplomanızın Fotokopisi
2 adet vesikalık fotoğraf
Aile bildirim formu
Nüfus cüzdanı fotokopisi
Sağlık raporu
Savcılıktan temiz kağıdı
İşe giriş formu
İkametgah kağıdı

Bu evraklardan başka toplamanız veya ihtiyacınız olan hiçbir evrak bulunmamaktadır. Bu evrakları çalışacağınız şirketin muhasebesine vermeniz yeterli olacaktır.

E devlet şifresi ise bulunduğunuz PTT’den alınabilir. PTT ‘den aldığınız bu şifre ile üzerinize araba alınıp alınmayacağından tutun SGK ile alakalı her şeyi de görebilirsiniz. Ayrıca emekliliğinize ne kadar kaldığını da öğrenebilirsiniz. E-devlet şifresi için çok büyük bir ücrette alınmıyor. İki lira karşılığında bu şifreyi alabilirsiniz. TC kimlik numaranız ve bu E devlet şifresini girerek sizlerde E devlete giriş gerçekleştirip SGK ile alakalı her şeyi görebilirsiniz.

Benzer Yazılar

İsteğe Bağlı Sigorta Primleri Ne Kadar 2018?

Yetim Aylığı Alan Kişi Çalışırsa Maaşı Kesilir mi?

Nüfus Kaydı Örneği Nereden Alınır?

Sosyal Medyada Paylaş Paylaş Twitter Google+

İlginizi Çekecek Diğer Videolar

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Sigorta İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? (4 Yorum)