Sırt Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilir?


Bazı hastalıklar sebebi ile rastlanan sırt ağrıları için hangi doktora gidilir veya hangi bölüme gidilir konusunu anlatmak istedik. Sırt bölgesinde vücudun bir çok organı yer aldığı için hastalıkların farklı farklı sebepleri olabilmektedir. Bu nedenle eğer hemen hastaneye gitme şansınız yok ise, aile hekiminize giderek en doğru teşhisi etmesi konusunda yönlendirecektir. Gelin şimdi; sırt ağrısı için hangi doktora gidilir, sol sırt ağrısı için hangi doktora gidilir, geçmeyen sırt ağrısı için hangi doktora gidilir, kronik sırt ağrısı için hangi bölüme gidilir, omuz ve sırt ağrıları için hangi doktora gidilir, boyun ve sırt ağrısı için hangi doktora gidilir gibi önemli soruların cevabını birlikte öğrenelim.

Sırt ağrıları için ağrının durumuna göre Ortopedist, Nörolog veya Fizik Tedavi bölümüne gidilir.

Sırt hastalıkları diğer hastalıklara göre önemli hastalıklar arasında yer alır. Özellikle ciddiye alınması gereken ağrılardan biridir. Yaşanabilecek bir hastalık durumunda ciddiye alınmaması gibi durumlarda hastalığın ilerlemesine sebep olunabilir.

Sırt Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilir?
Sırt Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilir?

Sırt ağrısı, kalp rahatsızlıkları belirtileri olabilir. Sırt ağrısı boyun bölgesinden, kaburgaların bitim noktasına kadar olan bölümde görülen ağrıların tümüne denir. Genç yaşlı fark etmeksizin her yaş grubunda ortaya çıkabilecek ağrılardır.

Özellikle masa başında çalışanlar da sıklıkla görülen sırt ağrıları, günümüzde teknoloji gelişmesi ile birlikte genç yaşta ki bireylerde de görünmeye başlamıştır. Uzun saatler boyunca bilgisayar başında geçirilen zaman sonrasında vücudun olması gerekenden daha kötü bir halde saatlerce durması bunun en önemli nedenlerinden biridir.

Boyun fıtığı ve ağrısı

Boyun, sırt ve omuz birbirine oldukça yakın olduğundan dolayı bu bölgelerde meydana gelen ağrılar birbiri ile karıştırılabilmektedir. Boyundan kaynaklanan ağrılar bazen şiddetli ağrılara sebep olabilir. Boyun tutulması, sürekli boynun sabit bir şekilde veya düzensiz bir şekilde tutulması ile oluşmaktadır. Boyun ve sırt omurgalarında meydana gelen eklemlerin tutan kireçlenmede sırt ağrıları neden olabilmektedir.

Bir birey yaşamı boyunca iyi hayat yaşayabilmesi için sağlık kelimesine önem vermesi gerekir. Hayatımız boyunca sağlıklı bir birey olarak yaşayabilmek için, spor yapmalı, hastalık durumunda en kısa süre de bilgili bir doktora danışmalıyız. Evde veya sağdan soldan duyulan bilgiler doğrultusunda tedavi yöntemleri uygulamamak gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Paylaş Twitter Google+

İlginizi Çekecek Diğer Videolar

Konu hakkında yorumunuzu yazın