Slime Nedir, Nasıl Yapılır, Malzemeleri Nelerdir? En Kolay Slime Yapımı


Pofuduk Slime Nasıl Yapılır, Kolay Slime Yapımı Borakssız ve Tutkalsız

Yazımızın devamında hem videolu hem de yazılı açıklamalı olarak anlatacağımız Slimenin yapılışına geçmeden önce Slime nedir, nerede doğmuştur, nasıl meydana gelmiştir kısaca bahsedelim. Son zamanların en gözde hamur oyunu olan slime hem çocukların hem de yetişkinlerin ilgi odağı olarak bir anda gündemde yerini almış durumda.

Öyle ki oyunu ilgi odağı yapan çocuklardan daha çok yetişkinlerin bu oyuna ilgi duymasıdır. Özellikle de evde slime yapımı ön planda olduğundan insanlar oyuncak mağazalarında satılan bu oyunun hazırını almak yerine slime yapımı malzemelerini alarak evde kendileri slime yapmayı tercih etmektedirler. Oyun hamurundan yapılıyor olması ve evde etrafa herhangi bir zarar vermiyor olması evde slime yapımını cazip kılan bir başka etken olmaktadır. Şimdi gelelim son zamanların en gözde eğlence oyuncağı olan slimenin ne olduğuna ve evde slime yapımına. Öncelikle slime nedir kısaca ondan bahsedelim.

Slime Nedir?

Slime Nedir, Nasıl Yapılır, Malzemeleri Nelerdir? En Kolay Slime Yapımı
Slime Nedir, Nasıl Yapılır, Malzemeleri Nelerdir? En Kolay Slime Yapımı

1976 yılında Amerikalı bir oyuncak firması tarafından üretilen toksik olmayan viskozite bir malzemeden oluşan, yarı yapışkan ve yarı akışkan bir yapıya sahip olan yeşil renkli plastik çöp kovasına benzer kutularda satılan oyun hamurudur. 1970’lerde Slime Canavar masa oyunu olarak tanıtılan Slime şimdilerde ise kendisi oyuncak olarak başlı başına bir oyun adı olmuştur. Kısaca Slime tutkal, boraks birleşimiyle elde edilen hamurumsu bir eğlence hamurudur.

Slime Nasıl Yapılır, Evde Slime Yapımı ve Malzemeleri

Evde en kolay Slime yapımına geçmeden önce dilersenin Slime yapımında kullanılan malzemelerden bahsedelim.

Evde Slime Yapımı İçin Gerekli Olan Malzemeler

1 – Oda sıcaklığı derecesinde olan bir bardak su
2 – Ayrıca bir bardak dolusu ılık su
3 – Çay kaşığı ucu ile gıda boyası
4 – Yine çay kaşığının ucu ile jellendirici boraks ya da borax da denilebilir.
5 – Su bazlı polimer K-10 tutkal
6 – Ve son olarak da miktarını kendiniz belirleyeceğiniz kadar sim

Slime Nasıl Yapılır, Evde Slime Yapımı

Öncelikle bir su bardağı ılık suya çay kaşığı ucu ile boraks ve bir çay kaşığı ucu ile gıda boyasını ekliyoruz. Kıvam alıncaya kadar karıştırıyoruz ve kenara alıyoruz. Diğer yandan bir kaba veya bir kaseye hazır olan bir bardak su bazlı tutkalı döküyoruz, bunun üzerine ise bir bardak oda sıcaklığı derecesindeki suyu döküyoruz. Karıştırmaya devam ediyoruz. İlk önce hazırladığımız ılık su ve gıda boyasıyla hazırladığı borakslı suyu yavaş yavaş karıştırarak döküyoruz. Kıvam alıncaya kadar karıştırmaya devam ediyoruz. Bu arada karışımın üzerine sim de ekleyebilirsiniz. Hazırladığınız Slime eğer kaba yapışmaz hale geldi ise olmuş demektir, kıvamı eğer koyu olursa biraz ılık su ilave edebilirsiniz.

Boraks Nedir? Nereden Alınır?

Son yıllarda insanların hem doğal hem de doğayı korumaya yönelik organik ürünleri tercih etmesi boraks ve tarzı maddelerin günümüzde kullanım yönünden popüler olmasını sağlamıştır.
Boraks Nedir: Boraks bazen borax da denilebilir ki bu madde doğal bir mineraldir. Zararsız olduğu düşünülmektedir. Amerika’da çeşitli kişiler çamaşır yıkarken deterjan yerine kullanmaktadırlar. Son yıllarda ülkemizde de borakslı deterjanlar üretilmiş ve satılmaya başlamıştır. Ancak çamaşır yıkarken çıkan kötü kokudan dolayı borakslı deterjan pek tercih edilmemektedir.

Nereden Alınır: Boraksı aktarlardan, organik pazarlardan, eczanelerden ve güvenilir internet sitelerinden temin etmek mümkündür.

Pofuduk Slime Nasıl Yapılır – Evde Kolay Slime Yapımı

Konuyu daha iyi kavrayabilmeniz ve daha pratik olması açısından beyaz pofuduk slime yapımı videosusizlerle paylaşıyoruz. Hem slime nasıl yapılır hem de pofuduk slime yapımı nı bu video sayesinde kolayca öğrenmiş olacaksınız, umarız beğenirsiniz. İyi seyirler…

Sosyal Medyada Paylaş Paylaş Twitter Google+

İlginizi Çekecek Diğer Videolar

Konu hakkında yorumunuzu yazın