Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Aralık 2017

Teknolojinin Yararları Nelerdir?

Teknolojinin Yararları Nelerdir?
Lütfen, Yazımızı Değerlendirin ve Yorum Yapın...
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (157 votes, average: 4,14 out of 5)
Loading...
En çok teknoloji ve bilim ağırlıklı makalelerin yer aldığı, bilgi hocası sitesinde aradığınız bilgiye ulaşarak faydalanabilirsiniz.

Gelişimlerin ve değişimlerin yaşandığı günümüzde teknoloji en üst sırada değişim ve gelişim göstermekte. Adeta dur durak bilmeden sürekli yenilikler ve değişimler içerisinde ilerleme gösteriyor. Teknolojik gelişimler sayesinde insan gücüne orantılı olan zorunluluklar da yok oluyor. Birçok kişinin birden yapması gereken şeyler artık bir makine sayesinde insan gücüne gerek kalmadan yapılabiliyor. Bunun yapılabilmesi de gelişen ve değişen teknolojiye bağlı olmakta.

Teknolojinin bizlere sağladığı yararların başında insan gücüne gerek duymaksızın, yıpratmaksızın işlerin teknolojik güç ile yapılıyor olması. Diyebiliriz ki bu teknolojinin yararlarından sadece bir tanesidir. Günümüze kadar teknolojik yararların çok fazla olduğunu itiraf etmeliyiz. Sanayide ise teknolojinin büyük etkisi bulunuyor. Gelişmeler teknoloji sayesinde adeta bir çığ gibi büyüyor. Teknolojinin faydaları saymakla bitmiyor. Bazılarını sizinle paylaşmamız gerekirse:

Teknolojinin Yararları:

1.Teknolojinin yararlarının başında İnternet bulunuyor. İnternet ile istediğimiz her hangi bir kişi ile kilometrelerce uzaklıkta dahi olsa görüntülü konuşabiliyor olmamız.

2.Teknolojik gelişmeler sayesinde insanların vakti çoğalıyor ve insan gücüne olan ihtiyaç azalıyor. Mesela ev hanımları için bulaşık makinaları, çamaşır makinaları, ya da kurutma makinaları bu teknolojik gelişimlere büyük örnek teşkil etmekte.

Sponsor Reklam

3.Evlerinizde olan tablet ya da bilgisayarlar sayesinde istediğiniz bilgilere bir tıklama ile ulaşabilirsiniz.

4.Evinizdeki yiyecekleri ilk günkü tazelik ile saklama imkanınız da buz dolabı sayesinde bulunuyor. Sırf bu işler için dahi çok az zaman harcarsınız. Uzun süreler gerektiren bu işler anında hallolur. Daha kolay ve pratik bilgilere sahip olursunuz.

5.Teknoloji sadece günlük yaşamda değil tıp alanında da büyük ilerlemeler kat etti. İnsanlar teknoloji sayesinde daha kolay tedavi olabiliyor ve daha rahat bir biçimde hastane ortamında kalabiliyor.

6.Teknolojinin bir diğer faydası ise insan düşüncelerini diğer insanlara çabuk bir biçimde iletebilmesidir. Mesela telefon sayesinde ulaşımınız çok kolay olacaktır.

7.Matbaalar sayesinde kitaplar çok sayıda çıkabiliyor ve tüm insanlığa aktarılıyor. Ayrıca birçok kişide birden bulunabiliyor.

8.Radyo sayesinde arabanızda giderken haberlerden ve gündemden yeni haberler alabilirsiniz.

9.Önemli olan bir diğer konu ise ulaşımdır. Uçaklar arabalar sayesinde istediğimiz her yere çok kolay bir biçimde ulaşırız. Ayrıca bu ulaşım çoğu zaman hayati değerler taşır. Her hangi bir hastayı anında hastaneye ulaştırmak araba ve uçaklar ile olur.

 

 

 

 

teknolojinin yararlar, teknolojinin yararları nelerdir, teknoloji

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. kodeniz adı AMED dedi ki:

  Ödevi için çok yaraylı
  oldu teşekkürler

 2. Beril kaya dedi ki:

  Sunumum için çok yardımcı oldu teşekürler 😊😁😁😁

 3. Numancan dedi ki:

  Perfect Man

 4. Ertuğrul dedi ki:

  ödevime yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

 5. Mustafa dedi ki:

  Bilgi hayatımızın her noktasında bizimle beraber. Bu yaşadığımız birliktelikte teknolojiden iyi şekilde faydalanarak olumlu sonuçlar elde etmeye çalışmalıyız

 6. Hayal dedi ki:

  Teknoloji benim gözümde sadece televizyon ve telefondan ibaret 🙂 gerisi benim için yok sayılır 🙂

  1. Kübra Yıldız dedi ki:

   Ödevim için çok yararlı oldu, teşekkür ederim.

 7. Ceyda dedi ki:

  Teknoloji olmasa idi belki internet olmaz idi, bu yazıyı da yazamaz idik, iyi ki teknoloji var..

Yorum Yaz