Yurt Dışından Telefon Almalı Mıyım? Alırsam Nelere Dikkat Etmeliyim?


Yurt Dışından Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmeli? Yurt dışından telefon getirmek ne kadar pahalı? Yurt dışından telefon getirilir mi? Yurt dışında Telefon Fiyatları Ne Kadar? Birçok insan yurt dışından telefon getiriyor. Peki yurt dışında telefonlar daha mı ucuz? Bu sorunuzun cevabını sizlere veriyoruz. Yurt dışından telefon alınır mı? Sorusuna geldiğimiz zaman ülkemizde birçok insan bu konuda kararsız kalıyor. Geçtiğimi aylarda Dolar ve Euro’nun yükselmesi ile beraber artık eskisi kadar uygun fiyatlar ile yurt dışından telefon almak mümkün olmuyor. Güncel olarak Dolar ve Euro fiyatları baz alındığında aslında arada çok büyük bir fiyat farkı olmadığı görünüyor.

Bir de yurt dışından aldığınız telefonlar garantili olsa bile ülkemizde o telefonların garantilerinde sorun çıkabiliyor. Yani aldığınız bölgede sizlere garanti sağlanıyor. Çevrenizde bulunan firmalar cihaza garanti sağlama konusunda biraz tereddüt gösteriyor. Bir de cihazı getirdiğiniz zaman belirli bir süre açık kaldıktan sonra kapanıyor. Ve ülkemize kayıt ettirmeniz gerekiyor. Bu durum da insanların en çok şikayet ettiği sorunlar arasında yer alıyor.

Telefonların Avrupa Ve Türkiye Fiyatları!

Dolar ve Euro kuru baz alındığı zaman Avrupa’dan alınan bir telefonun aslında daha uygun fiyatlar ile karşımıza çıktığını görüyoruz. Bu cihazların ülkemizde garantisi olmadığı için bazı insanlara sorunlar çıkarabiliyor. Ancak bu çok az bir sayıda karşımıza çıkıyor. Günümüzün en popüler ve son çıkan cihazlarını baz aldığımız zaman yani iPhone X, Samsung Galaxy S9+ gibi cihazlar yurt dışından daha uygun fiyatlara geliyor. Ortalama olarak cihazlarda 1.000 TL gibi bir fiyat farkı oluyor. Avrupa’da telefon fiyatları biraz daha uygun. Bu da insanların yurt dışından telefon almasının daha karlı olduğunu gösteriyor. Özellikle Dolar bazında telefon alımı yaptığınız zaman daha uygun fiyatlar ile yüksek kapasiteli bir cihaz sahibi olabiliyorsunuz. Euro bildiğiniz gibi yükseldi ve Dolar baz alındığı zaman daha fazla fiyat ile karşımıza çıkıyor. Bir de yurt dışından telefon getirdiğiniz zaman telefonu pasaportunuza kayıt ettirmeniz gerekiyor. Pasaporta kayıt ettirme işlemleri de ortalama olarak 150 TL gibi bir fiyat üzerinden yapılıyor. Cihaz getirecekseniz bu fiyatı da üstüne koymanız gerekiyor. Yurt dışında Telefon Fiyatları Ne Kadar? Sorusunun cevabını da biz buradan sonra sizlere bırakıyoruz. Yukarıda gösterilen fiyatlar güncel olarak yazılmıştır.

Sosyal Medyada Paylaş Paylaş Twitter Google+

İlginizi Çekecek Diğer Videolar

Konu hakkında yorumunuzu yazın