Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Aralık 2017

Yüzde Oluşan Alerjik Sivilceler Neden Oluşur? Tedavisi Nedir?

Yüzde Oluşan Alerjik Sivilceler Neden Oluşur? Tedavisi Nedir?
Lütfen, Yazımızı Değerlendirin ve Yorum Yapın...
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
En çok teknoloji ve bilim ağırlıklı makalelerin yer aldığı, bilgi hocası sitesinde aradığınız bilgiye ulaşarak faydalanabilirsiniz.

Yüzde belli belirsiz zamanlarda kendini gösteren, kırmızı ve iri sivilceler oluşması alerjik bir durumdur ve yaşam kalitesini düşürür. Bu gibi durumlarda kişinin öncelikle cilt doktoruna görünmesi önemlidir. Ayrıca bu süreçte alerji oluşturacak besinlerin olması sebebiyle kişinin yediklerine ve yüzüne sürdüğü kimyasal içerikli maddelere dikkat etmesi gerekir. Aynı zamanda yüzünü sık sık temizlemesi de yüzünü bakterilerden uzak tutması için çok önemlidir. Bazı kişilerde yüzün temiz tutulmaması veya yüze sürülen makyaj malzemeler, ucuz kremler kadar besinler de alerjik sivilcelerin oluşuma neden olabilir. Bu nedenle zarar verecek besinlerin tüketimi azaltılmalı ve hangi besinin alerji oluşturduğu öğrenilmelidir.

sivilce

Alerjik Sivilce Belirtileri Nedir?

Alerji; bazı kişilerde normal olan durum ve olaylara bazı kişilerin hassas vücutlarının karşılık vermesi sonucu oluşan ani reksiyonlara denir. Alerji, bazı maddelere, besinlere, hava kirliliğine veya kimyasal bileşenlere bağlı olarak oluşabilir. Bu nedenle alerjinin belirtileri de kişiden kişiye farklılık gösteren bir durumdur. Kişinin neye alerjisi olduğunu bulabilmesi için elerji testi yapılabilir. Alerji testi sonucunda kişi vücudunu daha iyi tanır ve ona göre önlem alabilir.

Alerji kaşıntısına ne iyi gelir

Sponsor Reklam

Genel olarak alereji belirtileri; belli bölgelerde kaşıntı ve şişlikler, nefes almada güçlük , kabarıklıklar gibi durumlar sıralanabilir. Bu belirtilerin sık sık yaşanması alerjinin meydana geldiğinin önemli bir belirtisidir. Sık yaşanan bu durumların belli bir süre yaşanmamaıs alerjinin bittiği anlamına gelmez. Kişide oluşan alerjik reaksiyonların kesin olarak çözülmez, kişinin alerjisine neden olan durumu bilmesi ve doğrultuda önlem alması önemlidir.

Alerjik Sivilce Tedavisi Nedir?

Genel olarak alerji yüzde oluşan sivilce görüntüleri, kızarıklıklar, kaşıntılar ve şişkinlikler ile kendini gösterir. Bu durumlarda artış olması ile kullanılan malzemeleri kişinin gözden geçirmesi önemlidir. Yüze kullanılan bir sabun, kozmetik ürünü, krem gibi malzemeler yüzde alerji oluşturan etkenler olabilir.  Yüzde kullanılan ürünlerin hijyenik olması çok önemlidir. Yüz bölgesinin de sık sık temizlenmesi gerekir. Tüm bu durumların dışında stres ve yanlış beslenme de yüzde alerjik sivilce oluşumunu tetikler.

İnsanlar doğası gereği farklı besin kaynakları tüketirler. Bunlar arasında yağ, protein, karbonhidrat, vitamin, mineral ve sudur. Hazır gıdalarda da bu besin kaynakları ile beraber katkı maddeleri kullanılır. Yüzde besin kaynaklı alerjik durumlarında hazır gıdalarda kullanılan katkı maddeleri, protein kaynaklı besinler ve trans yağlar etkilidir. Bu nedenle besin kaynaklı alerjik durumundan şüphelenen kişiler bu besinlerden uzak durmalıdır.

Yüz Alerjisi Herhangi Bir Hastalığın Oluşmasına Neden Olur mu?

Yüz alerjisinde yüzde oluşan şişkinlik veya kızarıklıklar kaşıntı hissi oluşturur. Alerjinin meydana geldiğpi bölgeleri kaşımak ve bölgeleri havlu vb. maddeler ilke sürtmek bu bölgelerde yaraların oluşumuna neden olur. Aynı zamanda sivilceleri yolarak kanamalarına da yol açar. Bu durumlar doktorun tavsiyeleri ile alerji kremi ve ilaçlarının kullanımı ile desteklenmelidir. Aynı zamanda besin tüketimine ve yüze uygulanan maddelere dikkat edilmesi de bu aşamada çok önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Ölüm Belirtileri Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz